W ciąży nie jesteś sama – o prowadzeniu ciąży słów kilka

Częste badania ginekologiczne powinny być normą dla każdej kobiety. Może radować, że świadomość w tej materii rośnie. Potencjalne konsekwencje zaniedbań na tym obszarze mogą być wszak przykre.

Badania ginekologiczne powinno się przeprowadzać w celach profilaktycznych. Ginekologa powinno się odwiedzać także w sytuacjach takich jak bóle bądź swędzenie w okolicach intymnych albo w momencie gdy planujemy ciążę. Kompleksową obsługę ginekologiczną zapewnić może klinika Silver Medica.

Zwłaszcza ciąża jest istotnym tematem dla wszystkich pań. By przejść ją w pełnym zdrowiu dobrze jest ją zaplanować. Pomoc w planowaniu powiększania rodziny i jej przejściu mogą eksperci z Silver Medica. Rutynowe kontrole, dieta, odpoczynek i ciągłe monitorowanie stanu dziecka powinny przyczynić się do urodzenia zdrowego malucha.

Jak przygotować się do ciąży?

Aktualnie sporo par ma problem z zajściem w ciąże. By zwiększyć swoje szanse na zapłodnienie warto się starannie do tego przygotować. Wizyta u ginekologa, po dogłębnym wywiadzie, pozwoli nam otrzymać skierowanie na najważniejsze badania.

Istotną rolę w staraniu się o dziecko mają także przywyczajenia pary – szczególnie żeńskiej części duetu. Trzeba odstawić wszelkie używki. Konieczna jest także powściągliwość w ćwiczeniach fizycznych. Dieta i należyte nawodnienie również mają znaczenie.

Oprócz tego kobietom zaleca się przyjmowanie kwasu foliowego, który ogranicza ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych.

Prowadzenie ciąży – gdzie szukać wsparcia?

Kiedy starania o dziecko zakończą się sukcesem, powinno się zostać w stałym kontakcie z ginekologiem. Coraz częstszym rozwiązaniem jest asysta w prowadzeniu ciąży przez położne. Taką opiekę oferuje dla przykładu klinika Silver Medica. Pacjentka dzięki temu może oczekiwać na wsparcie na każdym etapie ciąży.

Gdy podejrzewamy ciążę powinniśmy się niezwłocznie zgłosić do lekarza – przyjmuje się, że powinno to nastąpić w ciągu 6-8 tygodni od ostatniej miesiączki. Po potwierdzeniu błogosławionego stanu ginekolog zakłada pacjentce kartę ciąży i przeprowadza wywiad położniczy. Realizowany jest też szereg niezbędnych badań – cytologia, USG i pozostałe badania diagnostyczne.

Prowadzenie ciąży Warszawa polega na kontroli jej przebiegu – testowane jest forma zarówno mamy, jak i pociechy znajdującej się w je brzuchu. Jej celem jest wczesne diagnozowanie potencjalnych wad prenatalnych. Wczesne wykrycie takich anomalii pozwala przygototować leczenie jeszcze na etapie życia płodowego.

Usługa prowadzenia ciąży charakteryzuje się indywidualnym podejściem tematu. Wsłuchuje się ona w potrzeby przyszłej matki i zawsze stara się zaproponować najlepsze w konkretnej sytuacji wyjście. Osoba prowadząca ciąże pomaga też w rozpisaniu odżywczej diety dla kobiety, a także pomaga parze przygotować się na przyjęcie malucha na świecie.

Dlatego decydując się na wsparcie przy prowadzeniu ciąży powinno się zorientować jakim podejściem wyróżnia się konkretna placówka. Silver Medica bez wątpienia zasługuje tu na wspomnienie ze względu na duży poziom wiedzy praktycznej personelu, dobrze wyposażone gabinety i pełne zaangażowanie we współpracę z pacjentką.