Sposoby na wybielenie zębów – sprawdź jakie są

Ze względów estetycznych zwykle ludzie decydują się aby wybielić zęby co ułatwia nam stomatologia estetyczna w Siedlce. Istnieje kilka technik wybielanie zębów. Niemniej jednak warto pamiętać że nie u wszystkich naturalny kolor kości pozwoli na osiągnięcie idealnego rezultatu.

Te zabiegi pozwalają na uzyskanie białych zębów:

usuwanie kamienia nazębnego – pomimo, że nie jest to metoda wybielania, to poprawia wygląd zębów. Zdejmowanie kamienia polega na kilku zabiegach czyli skaling, piaskowanie oraz lakierowanie zębów.
metoda nakładkowa wybielania zębów – polega na nałożeniu na uzębienie specjalistycznych nakładek które są wypełnione żelem wybielającym. Warto je nosić przez kilka tygodni po kilka godzin dziennie.
lampa – jest to szybki oraz drogi sposób aby wybielić zęby. Zabieg ten nie dość, że jest bezbolesny, ale trwa także około godziny i daje natychmiastowy efekt.
walking bleaching – ta metoda polega na stopniowym wybielaniu wnętrza zębów, czerpie ona nadboran sodu i pozwala na pozbycie się przebarwień martwych zębów.
power bleaching – jest to metoda mocnego wybielania martwych zębów z użyciem ciepła.

Domowe sposoby na wybielenie zębów – sprawdź!

Do wybielania zębów wykorzystuje się nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru i nadboran sodu. Zwykle nie znajdziemy ich w produktach z drogerii.Należy również stwierdzić że preparatami drogeryjnymi nie osiągniemy tego co w gabinecie dentstycnym. Jednakże produkty, po które można sięgnąć, aby w domu wybielić, to:
pasty do wybielania,
płyny do płukania jamy ustnej,
wybielające nici dentystyczne,
paski wybielające.

Nie tylko drogeryjne produkty działają, istnieją również stricte domowe metody na wybielanie zębów. Polegają one na szczotkowaniu zębów sodą oczyszczoną, kurkumą oraz węglem aktywnym. Powinno się pamiętać aby praktykować te sposoby przez kilkanaście tygodni, aby efekt był widoczny. Ponadto wybielająco na zęby wpływa też stosowanie dobrych szczoteczek do zębów.