Skuteczna ochrona przed poceniem

Zwiększone pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które ze zbyt mocnym poceniem muszą radzić sobie bez względu na porę roku. Na szczęście dzisiaj skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem , które zasługuje na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant sobie poradzi?

Dezodorant naturalny świetnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą wywoływać podrażnienia, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, , które wyjątkowo chętnie wykorzystywane jest przez firmy produkujące antyperspiranty.

Bardzo często dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona solidnie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za uciązliwy zapach. Co ważne, dezodoranty naturalne nie zatykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.