Ośrodki leczenia uzależnień pełne osób stosujących dopalacze

Dopalacze przez niewiarygodnie długi czas stanowiły duży problem. Wydaje się, że wszelkie inicjatywy prowadzone przez państwo odniosły korzyści – prawdą jest, że sklepy z takimi substancjami zamknięto, ale niestety nie zmniejszyło to liczby osób, które przebywają w placówkach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można sprawę bagatelizować i sugerować, że inne narkotyki są bardziej szkodliwe – nie można za to podważyć faktu, że dopalacze także są uzależniające. Gwarantują także skutki znacznie bardziej znaczące, niż inne nielegalne substancje. 

Jak dopalacze działają na organizm?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w Polsce zmaga się z natłokiem osób, które mają za sobą przygody z dopalaczami. Problem jest w tej kwestii o tyle znaczący, że zwykle nie wiadomo, co zawierają dane dopalacze, dlatego trudno o wykrycie szkodliwych substancji, a tym samym leczenie. Chociaż gwarantują one przeżycia halucynogenne, to mogą również wpłynąć na odpowiednie funkcjonowanie mózgu, upośledzając jego pewne funkcje. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych sfer naszego ciała. Dopalacze są po prostu szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest osamotnioną placówką tego typu, zmagającą się z licznymi pacjentami, którzy rozpoczęli przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest takich miejsc. 

Dopalacze to prawdziwy problem!

Nie należy ignorować wpływu dopalaczy na kondycję organizmu. Ośrodek leczenia uzależnień nie zawsze jest miejscem, do którego trafiają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często spożywanie ich kończy się zwyczajnie śmiercią albo trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.