Obrazki srebrne – stosowny upominek z okazji komunii

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących osób oraz ich rodzin niezwykle ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki upominek podarować? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny prezent?

Co kupić z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna bardzo powszechnym rozwiązaniem jest sprawienie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć rower czy konsolę. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju podarunku, ale jeśli wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć nieco nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem jest na przykład sprezentowanie różnych drobiazgów związanych konkretnie z religią oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Interesujące są również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest przesadnie robiącym wrażenie drobiazgiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z konsol czy tabletów, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że równie istotne, co rzeczy materialne, są prezenty o charakterze duchowym, które mogą utwierdzić nas w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem bardzo dobrym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.