O jakich aspektach należy pamiętać wybierając przedszkole?

Najpierw posyłamy dziecko do miejsca o nazwie żłobek, a następnie przedszkole. Predszkole w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to jedynie przykłady miejsc gdzie znajdziemy sprawdzone przedszkole lub żłobek. Lepiej postawić na przedszkole niepubliczne czy może publiczne? Przeczytaj nasz artykuł aby się tego dowiedzieć.

Zalety przedszkoli prywatnych – jakie są?

1. Bardzo duży wybór zajęć dodatkowych – przedszkola niepubliczne oferują dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak na przykład robotyka, nauka gry na gitarze, basen, tenis, nauka języka angielskiego, taniec.

2. Mało osób w grupie – zajęcia w takim miejscu odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki czemu każde dziecko ma gwarancję idealnej opieki.

3. Przedszkole jest czynne cały rok – w placówkach niepublicznych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.

4. Mamy możliwość wyboru przedszkola profilowanego – funkcjonuje wiele placówek profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;

5. Nowoczesne wyposażenie – przedszkola prywatne często posiadają nowoczesne sale,które są bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Wiele atrakcji – takie placówki dają wiele możliwości. Gwarantują aktywności dobierane do umiejętności i zapotrzebowania każdego malucha.

7. Profesjonalna kadra – niepubliczne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy jak i pedagoga.

8. Bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają personalny monitoring, ponadto wstęp na teren placówki jest kontrolowany.

Jakie są zalety przedszkoli publicznych?

1. Głównym plusem przedszkoli publicznych jest fakt, że są one darmowe. Dziecko ma możliwość przebywać aż 5 godzin za darmo , natomiast każda następna godzina to koszt złotówki. Dodatkowo w niektórych przedszkolach zajęcia dodatkowe są darmowe, w innych natomiast trzeba za nie dopłacać.

2. W przedszkolach publicznych jest komitet rodzicielski. Składki na niego wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Plusem jest też fakt, że przedszkola publiczne są podległe gminie. Gmina ma obowiązek kontrolować, to czy w przedszkolu publicznym przestrzega się wszystkie prawa narzucone odgórnie np. co do kadry pracowniczej.