Na czym polega dezynsekcja budynków

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na eliminowaniu insektów. Jeżeli więc w Twoim mieszkaniu zaczęły grasować karaluchy lub pluskwy, to jest to dobry moment aby przenalizować czy nie przyda Ci się dezynsekcja.

Partnerem tekstu jest firma 24dezynsekcja.pl – fachowcy w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Którą metodę dezynsekcji wybrać?

Najczęściej spotykane sposoby dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczby robaków i tego, jakie insekty są w mieszkaniu, pracownicy doradzą najlepszy plan działania.

Oprysk

Metoda używająca oprysk polecana jest przy dużej populacji szkodników. Sprawdza się na każdy typ insekta, jednak przeważnie wykorzystywany jest do zwalczania prusaków i karaluchów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Coraz większą popularność zyskuje dezynsekcja żelowa. Spowodowane jest to dużą skutecznością i długotrwałym działaniem. Nie stanowi zagrożenia i w trakcie jej wykorzystywania nie jest konieczne opuszczanie mieszkania. Żelowanie używane jest przy usuwaniu karaluchów i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu stosowana jest raczej w przestronnych miejscach albo na zewnątrz. Przykładowym użyciem tego sposobu są wykonywane co roku opryski na muchy i komary. Jest to też bardzo częsty sposób na usunięcie moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Mniej popularne jest gazowanie. Spowodowane jest to koniecznością opuszczenia dezynsekowanych pomieszczeń na minimum 7 dni. Ta metoda używana jest w dużych firmach i fabrykach, w których występuje przykładowo mklik mączny a także rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

Zależnie od tego jakie insekty przebywają w naszym mieszkaniu i który sposób dezynsekcji wykonamy, nasze przyszykowanie lokalu do tego przedsięwzięcia będą się różniły. Przy każdej dezynsekcji jednak musisz wyciągnąć wszystko z szafek, w których podejrzewasz, że zamieszkały szkodniki. Jeżeli widzisz, że insekty przebywają w lokalizacjach z utrudnionym dojściem – odsuń szafy i inne przeszkody. Wyłącz z prądu wszystkie urządzenia elektryczne. Pochowaj też, albo zakryj wszystkie akcesoria, które wykorzystujecie na co dzień. 
Jeśli przeprowadzane było zamgławianie albo oprysk – wpuść do mieszkania świeże powietrze, przemyj precyzyjnie wszelkie blaty i stoły, na których szykujesz posiłki, albo jesz.
Weź pod uwagę, że owadów szybko przybywa i lepiej zająć się problemem szybko. W Warszawie uzyskasz profesjonalne wsparcie w temacie dezynsekcji.