Minusy i plusy różnych typów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie, nie napawa optymizmem. W związku z długą listą obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym musi znajdować się dozownik środka dezynfekującego. Nie musimy przesadnie rozwodzić się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego należyte i częste użytkowanie może przyczynić się do znacznego zredukowania liczby zachorowań podczas epidemii koronawirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Warto jednak wiedzieć, że na rynku znaleźć można mnóstwo różnych rodzajów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje łatwość użytkowania, ale i nieco większe koszty eksploatacji. Inną opcją będzie dozownik manualny, który wymaga naciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Pomiędzy nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Charakteryzuje się nieskomplikowaniem budowy oraz zredukowanymi kosztami w porównaniu do dozownika automatycznego, lecz znacznie większym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku tradycyjnych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem świetnym wyborem, kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu pewnych środków i na poprawie stanu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Troszczmy się o zdrowie i dezynfekujmy ręce!