Kurs Business English – dla kogo jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Jak przebiega kurs business english?

Kurs business english są to zajęcia z języka angielskiego gdzie znajduje się duża ilość słówek i zwrotów biznesowych. W trakcie takiego kursu nauczysz się słówek i zwrotów o tematyce handlu, ekonomii, finansów i marketingu. Kurs business english jest przydatny w trakcie zdobywania potrzebnego słownictwa przy rozmowach kwalifikacyjnych w dużych firmach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi odbiorcami oraz czytania biznesowych i tematycznych artykułów, prac naukowych lub podręczników. 

Podczas kursu business english masz możliwość zdobycia umiejętności do swobodnych rozmów i czytania.

W Stolicy polecana szkoła językowa to Alfa Lingua – kursy business english.

Przy jakich czynnościach kurs business english będzie przydatny?

Język angielski biznesowy staje się przydatny zawsze wtedy kiedy w pracy musisz swobodnie używać języka obcego, lub chcesz zatrudnić się w międzynarodowej firmie. Zdolności, które zdobędziesz podczas kursu business english będą idealne podczas pisania służbowych e-maili, składania reklamacji albo robienia zamówień. Inaczej mówiąc zawsze wtedy, kiedy musisz napisać bardzo profesjonalny tekst. Nauczysz się pisać umowy po angielsku i będziesz umiał tworzyć prezentacje o tematyce biznesowej. Na dodatek podczas kursu business english zazwyczaj pojawiają się zajęcia z przeprowadzania połączeń telefonicznych z anglojęzycznymi kontrahentami, prowadzenia negocjacji i wyrażania opinii po angielsku. Innymi słowy – pisanie i rozmawianie po angielsku nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Będziesz to praktykować, tak żeby było jak najbardziej profesjonalnie.

Jeszcze najważniejsze – kurs business english przyczynia się do dodania pewności siebie pracowników i umożliwia pokonanie tremy przed wystąpieniami publicznymi.

Komu dedykowany jest kurs business english?

Przeważnie odbiorcami kursu business english są osoby, które chcą zmienić pracę i myślą o korporacjach międzynarodowych, lub w spółkach, które mają zagranicznych kontrahentów. Na dodatek osoby, które podejmują się pracy w takich firmach, a nie posiadają najwspanialszych umiejętności językowych też powinny przyjrzeć się kursowi business english. Jeżeli Twoja praca opiera się na środowisku biznesowym, gdzie dużą rolę odgrywają kontakty międzynarodowe to bez dwóch zdań jest to kurs dla Ciebie.

Zajęcia są także doskonałe dla osób, które pragną się rozwijać i zagłębiać się w czasopisma specjalistyczne, prace naukowe oraz książki. Większość tego typu tekstów jest właśnie w języku angielskim i kurs business english ułatwi Ci czytanie ich ze zrozumieniem. Na takie zajęcia przeważnie decydują się managerowie, prezesi firm ale również pracownicy działu sprzedaży albo działu obsługi klienta – czyli osoby, które mają nieustanny kontakt z angielskojęzycznymi kontrahentami.

Aktualnie brak umiejętności językowych to bardzo duży minus u hipotetycznego pracownika, więc warto pójść na taki kurs nawet jeśli nie potrzebuje tego Twój aktualny pracodawca.