Kiedy wybrać spiralowanie?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zwykle postrzegane jako jedne z najbardziej elegancko wykonanych przedmiotów drukarskich. Procedura spiralowania pozwala połączyć ze sobą kartki o znacznej grubości, a także wielostronnicowe projekty. Ze względu na to świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Produkty spiralowane i ich właściwości

Oprawa spiralna to sposób, który spaja ze sobą strony zwykle plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Szereg firm posiada również przeróżne kolory spirali – aby przedmiot był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie używa się zwykle dla dokumentów do 300 stron. Jedną z ciekawszych ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy OandP – spiralowanie – proponują oni wykonanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Profesjonalne wykonanie spiralowania gwarantuje wygląd wysokiej klasy, a także trwałość.

Dowiedz się, jakie są zalety spiralowania

Przed zamówieniem koncepcji do druku prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Z reguły koncertujemy się na kwestiach wizualnych, podczas gdy sprawy techniczne są jednakowo ważne. Jeśli postawimy na spiralowanie, możemy mieć pewność, że strony produktu będą się łatwo obracać, pozostawać na swoim miejscu, a szczególnie nie będą się giąć i uszkadzać. Książek spiralowanych nie trzeba także przytrzymywać na danej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie dlatego jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Z tego powodu mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a również zajęcia jak najmniejszej ilości miejsca na biurku czy stole.