Funkcjonalne boisko do siatkówki – jak je wyposażyć?

:ŹSiatkówka to naprawdę lubiana gra zespołowa. Niezwykle często wybierana jest przez nauczycieli wychowania fizycznego, jest także rozchwytywana podczas wakacyjnych wyjazdów – mowa tutaj rzecz jasna o siatkówce plażowej. Jeśli zamierzamy regularnie ją trenować, niezbędne jest odpowiednie wyposażone boisko do siatkówki. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby mecz się odbył?

Jakiego rodzaju siatkę warto kupić?

Trudno wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. W dzisiejszych czasach producenci proponują siatki w kolorze białym oraz czarnym. Cena, jaką trzeba zapłacić za tego typu sprzęt sportowy nie jest zbyt duża, ale należy mieć na uwadze także zakup pewnych dodatkowych akcesoriów. Siatkę należy bowiem na czymś powiesić. Do tego przeznaczone są słupki do siatkówki, które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki wyposażone są w specjalny naciąg, co pozwala na zawieszenie siatki na odpowiedniej wysokości.

Co jeszcze będzie niezbędne w trakcie meczu siatkówki?

Jeżeli mecz ma być naprawdę poważny, to przy boisku musi znaleźć się także stanowisko sędziowskie. Dobrze jest nabyć specjalną osłonę, która zagwarantuje osobie sędziującej mecz bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko ewentualnego urazu. Na każdym boisku potrzebna jest także piłka. Przepisy precyzyjnie określają jej obwód i masę, która musi wahać się od 260 do 280 gramów. Rzecz jasna jeśli mecz nie jest aż tak profesjonalny, to nie trzeba zwracać uwagi na dokładne wymiary i wagę piłki. Dobrze jednak zainwestować w dobrej jakości sprzęt sportowy, który sprawi, że gra będzie przyjemna – niezależnie od szczebla rozgrywki. Dzięki temu sportowcy mogą czerpać nie tylko satysfakcję, ale i radość z tego sportu.

Źródło: https://www.stempel-sport.pl/index.php/pl/siatkowka/91-slupki-do-siatkowki