Jak zostać stomatologiem – ścieżka kariery dentysty

Dentysta jest fachem nie tylko złożonym, ale i niezwykle odpowiedzialnym. Z tego powodu powinien zaskakiwać nikogo fakt, że ścieżka, która czyni studenta fachowcem jest bardzo długa, a często i wyboista. Postaramy się dzisiaj wytłumaczyć, co trzeba uczynić oraz jakiego rodzaju studia skończyć, aby móc działać w tym wymagającym, lecz niezwykle satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest stomatolog. Bytom, Wrocław oraz inne większe lub mniejsze miasta to doskonałe miejsca aby rozwijać się w tej branży, zaliczyć studia oraz uzyskać pierwsze zawodowe doświadczenie. 

Jakie studia musi ukończyć każdy stomatolog? W jakim trybie przebiegają?

Nie istnieje inna droga do zostania stomatologiem, niż ukończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Warto mieć świadomość, że są to jednolite studia magisterskie. Co więcej, wszyscy studenci podejmujący naukę na tym kierunku stoją przed wyborem swojej specjalizacji. Tych jest kilka, w zależności oczywiście od konkretnej uczelni. Przyszły dentysta może zdecydować się na przykład na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia dentystyczne należą do niezwykle wymagających, ale od długiego czasu nieustannie mogą szczycić się wielkim powodzeniem wśród najbardziej ambitnych i zdolnych młodych ludzi. 

Co trzeba zrobić po studiach, aby zostać stomatologiem?

Ukończenie studiów to jednak dopiero początek drogi do zostania dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym aspirujący dentysta musi zaliczyć roczny staż podyplomowy, a po jego zakończeniu przystąpić do egzaminu państwowego, który jest niezwykle trudny, skomplikowany i wymagający szerokiej wiedzy, a także umiejętności praktycznych nabytych w trakcie przed chwilą wspomnianego stażu. Należy odnotować, że uprzednio przytoczony staż jest w całości płatny i odbywa się w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Reasumując, ścieżka do zostania dentystą jest naprawdę długa i wyboista, ale dzięki temu możemy codziennie korzystać z usług specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy i mogą pochwalić się niezwykle obszerną wiedzą i doskonałymi kompetencjami. Dziś jakiekolwiek przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie stanowią przeszkody dla doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza dentysty.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia