Jak usunąć zbędne owłosienie?

Włoski na ludzkim ciele mają ważne zadanie – ochronę przed chłodem. Jednak obecnie nie są one nam bardzo potrzebne, dlatego dużo osób decyduje się na ich usunięcie. Nie da się ukryć, że pozbywanie się włosków jest jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych zarówno samodzielnie, jak i w gabinecie kosmetycznym. Historia pokazuje, że już setki lat temu znane były ludzkości przeróżne sposoby pozbywania się włosków z ciała. Wykonywały je i kobiety i mężczyźni. Obecnie panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi kobiety, która o siebie dba powinny być idealnie gładkie. Dzisiejsze kobiety mogą stosować wiele metod pozbywania się włosków zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które metody są najlepsze? Czy z oferty gabinetu kosmetycznego?

Który sposób usuwania owłosienia jest najlepszy?

Wybór sposobu pozbywania się włosków zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta stosowana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie posiada pewne minusy i zalety. Niewątpliwie przed wykonaniem zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, a także problemami skórnymi. Jeśli mamy najmniejsze wątpliwości, należy skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać dużą ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy z pewnością dobierze najlepszą metodę dla siebie.

Domowe sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia

Jest kilka metod na usunięcie niechcianych włosków samodzielnie, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca posiadania profesjonalnego sprzętu. Potrzebna jest maszynka i żel do golenia. Jest to także stosunkowo szybki sposób, ale należy pamiętać, że może przyczyniać się do podrażnień, a co więcej trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga wykorzystania specjalnego kremu dostępnego niemal w każdej drogerii. Jest ona w miarę prosta, ale może wywoływać alergie czy podrażnienia skóry. Metoda ta nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długofalowe efekty, aczkolwiek jest wyjątkowo bolesna. Depilator działa w prosty sposób – małe pęsety łapią włoski i je po prostu usuwają. Żeby metoda ta była efektywna włoski muszą być odpowiednio długie, inaczej będą trudne do złapania. 

Profesjonalne sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia

Gabinety kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu zrywany jest szybkim ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej skutki się nawet kilka tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to depilacji woskiem, ale trochę droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana płynnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, a także włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie permamentnie. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Żeby metoda ta przyniosła pożądane efekty należy zastosować ten zabieg kilka razy. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.