Dlaczego wybór między DJ a zespołem jest taki ważny?

Akompaniament muzyczny na weselu to jeden z najistotniejszych wyborów jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze parę lat wstecz całkowicie zrozumiałym było wybranie zespołu muzycznego, ale dzisiaj coraz częściej zatrudniany jest DJ. Odpowiednia muzyka podczas wesela obiecuje świetną zabawę, pewnie nikt nie chce mieć przyjęcia, na którym nikt nie tańczy bo jest byle jaka muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i co jest atrakcyjniejsze cenowo?

Artykuł we współpracy z DJ Laskowski – wodzirej na wesele.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Przede wszystkim DJ posiada zdecydowanie większą kolekcję muzyki, którą ma możliwość na przyjęciu weselnym puścić. Obecnie kiedy posiada się dostęp do internetu i puszcza się muzykę na laptopie to ma się możliwość żeby zagrać w zasadzie każdy możliwy gatunek muzyczny, wykonawcę oraz kawałek. DJ zazwyczaj jest tańszą opcją niż zespół muzyczny, w szczególności ze względu na to, że pracuje sam. W orkiestrze jest parę osób, do tego każdy posiada instrument i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc także cena za nich jest droższa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w pracy to muzyka może w dalszym ciągu grać. Jeżeli chodzi o zespół muzyczny to przerwa muzyków przerwę w graniu, a istnieją zespoły, które potrafią sobie robić takie przerwy co parę kawałków. Opłata DJa oczywiście różni się w zależności od miejscowości, jego doświadczenia oraz prestiżu. Bez dwóch zdań w Warszawie będzie zupełnie inny koszt niż w dużo mniejszej miejscowości.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Taką decyzję często podejmą pary, które na swoim przyjęciu planują mieć większe grono starszych osób. Kilka lat temu niewiarygodne było zamawianie DJa i cała masa ciotek i wujków mogłaby po prostu mieć problem z zabawą. Zespół muzyczny mimo tego, że ma z góry określony repertuar to ma możliwość go rewelacyjnie wpleść w zabawy, które zazwyczaj pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by chciał to nie puści jednej piosenki w 5 różnych liniach melodycznych. Wiele osób twierdzi również, że wesele jest bardzo wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie chce go bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę zazwyczaj sporo przewyższają te, które trzeba zapłacić za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

Przede wszystkim musicie zadać sobie pytanie jakie są wasze preferencje. Wesele oczywiście jest dla gości, ale to przede wszystkim Wy czyli Para Młoda powinniście być z niego zadowoleni. Jeśli lubicie dzisiejsze wersje utworów i duże urozmaicenie to DJ będzie idealnym wyborem. Jeśli Wasze wesele ma być niesamowicie wymyślne to doskonale sprawdzi się orkiestra. Całkowicie inny akompaniament muzyczny wybierzecie kiedy większość gości to będą młodzi ludzie, a inną gdy przyjęcie ma być tylko dla rodziny. Nieistotne jest jednak czy wybierzecie zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to żeby repertuar był dla Was odpowiedni. Dodatkowo obgadajcie z muzykami to czy planujecie gry weselne, czy nie, jeśli tak to które. Za każdym razem nie zapomnijcie też o podpisaniu umowy.