Czym zajmuje się angiolog?

Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Para się sprawami z pogranicza chociażby innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że mało kto orientuje się, w jakich sytuacjach warto udać się do tego lekarza i w jakiego typu schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog para się nade wszystko różnorakimi dolegliwościami powiązanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ze względu na wąski zakres swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć pokrewnych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje wysiłki, są oni w stanie zapobiec najbardziej niemiłym chorobom. 

Co się tyczy chorób, które diagnozuje angiolog, to wachlarz jest naprawdę obszerny. Wśród nich są między innymi tętniaki, lecz również zwężenie tętnic, zespół stopy cukrzycowej czy obrzęki limfatyczne. W związku z tym jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia funkcjonują w nieodpowiedni sposób, warto pójść do angiologa, który z pewnością doradzi, co trzeba w danej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą osobiście lub zlecić leczenie u specjalisty z jednej z podobnych dziedzin. 

Jeśli szukasz dobrego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, zobacz Medbuk.

Jakie usługi zapewnia angiolog?

Wśród licznych zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, znajduje się chociażby laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje bardzo często również badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie wykryć różnorakie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję.