Czy masażysta jest odpowiedzialnym zawodem? – opinie masażystów

Branża medyczna ciągle się modernizuje – zapotrzebowanie na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów związanych z medycyną jest masażysta. Dlatego wielu młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, musi wziąć pod uwagę wymagania rynku pracy. Osoba wykonująca masaż uzdrawiający musi mieć zwód medyczny, ponieważ jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Aby zostać technikiem masażystą trzeba skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Tego typu szkoły można spotkać w większych miastach jak np. Toruń. Podczas edukacji można zdobyć umiejętności z zakresu wielu technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny i kosmetyczny. Gdzie może znaleźć zatrudnienie absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest wymagający? Ile zarabia masażysta? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ukojenie gdy zmagasz się z bólem lędźwi.

Czy warto zostać technikiem masażystą?

Analiza rynku pokazuje, że od pewnego czasu nie ma zbyt wielu wykształconych masażystów. Dzięki dużemu popytowi absolwent nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Ilość  osób z problemami układu ruchu, a w szczególności ze schorzeniami kręgosłupa cięgle wzrasta. W chwili obecnej można uznać, że jest to epidemia, która dotyka wiele osób. Odpowiednio przeprowadzony masaż, przez wykwalifikowanego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, oraz całkowicie go zlikwidować. Takie wsparcie pacjentom w ich schorzeniach może przysporzyć masażyście wiele satysfakcji z wykonanej pracy. W przypadku wszelkiego rodzaju kontuzji, masaż jest również polecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Czym właściwie zajmuje się technik masażysta?

Dobrze wykwalifikowany technik masażysta powinien znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Musi umieć dobrać on odpowiedni masaż zależnie od schorzenia, a także innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie czy wiek. Celem masażysty jest usuwanie wszelkiech problemów bólowych a także pomoc w powrocie do zdrowia po przebytych kontuzjach. Ważną umiejętnością jest znajomość wad postawy i metody korygowania ich. 

Czy masażyści posiadają jakieś ścieżki rozwoju?

Ze względu na dużo różnych sposobów masażu, masażysta może specjalizować się w określonych. Na pewno każdy z tych masaży w inny sposób oddziałuje na ciało, z tego powodu warto zdobywać wiedzę na ten temat. W inny sposób robi masaże lecznicze, a inaczej te, których najważniejszym zadaniem jest zminimalizowanie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta specjalizujący się w masażach rehabilitacyjnych może znaleźć zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach fizjoterapii ,a także w sanatoriach.

Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć swój własny interes. Jeśli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wówczas zatrudnienie może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybranie tej specjalizacji także umożliwia założenie swojej własnej działalności. Jeśli chodzi o pensję w tym zawodzie to z pewnością na największe może liczyć masażysta, który zechce otworzyć swój własny gabinet masażu. Jednakże powinien mieć świadomość, że trzeba zainwestować w np. łóżko do masażu, a także zdobyć choć minimum doświadczenia. 

Czy masażyści cenią swoją pracę? 

Dla większości masażystów ta praca jest także ich pasją. Z pewnością jest to trudna fizycznie praca, wymagająca sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś lubi to co robi i nieustannie się dokształca – wówczas staje się prawdziwym specjalistą. Masażyści także w pewnym względzie są swego rodzaju terapeutami – często w czasie takiej sesji pacjenci lubią rozmawiać. Z pewnością jest to praca dająca dużo zadowolenia, mimo wszystko masażyści często uskarżają się na nieodpowiednie propozycje które składają klienci. Głównym kłopotem są „pacjenci”, którzy wymagają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie dla masażysty.

Zawód masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty z pewnością nie będzie miał najmniejszego kłopotu ze znalezieniem pracy. Nie można zapominać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym warto ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która zdecyduje się na ten kierunek lubiła to co robi, wtedy potencjalne trudności nie będą zbyt dużym kłopotem.